fbpx

Sanatınıza tutkuyla bağlanmak

Elle sihirli dokunuşlar

Bir grafik sanatçısı olarak büyük tutkum mücevher tasarımıydı. Bu özlemimi, 1997’de Boston’a taşındıktan sonra gerçekleştirme şansım oldu. Burada kendi kendini eğitmiş bir kuyumcudan, birçok sergiyle katılan üretken bir tasarımcı olmanın ilk adımlarını attım. 2001 yılında Toronto’ya taşındıktan sonra, Beach stüdyo tur, One of a Kind şov ve Toronto Outdoor gibi çeşitli şovlara katıldım. Eserlerim Made You Look, Petroff Gallery ve Ontario Craft Shop’ta sergilendi.

Genelde, giyilebilir sanat formları oluşturmak için güçlü geometrik formlar ve güncel renklerden oluşan bir palet kullanıyorum. 

 

Ayşegül çalışırken

 

Vitrinde Kamera

Sanat Fotoğrafını içselleştirmek

Dünyaya bir merceğin içinden bakmak

Fotoğraf çekmeğe başlamam bir travma sonucunda oldu. 11 yaşındayken çok sevdiğim hostes halamı bir uçak kazasında kaybettim. Cenaze için babamdan ödünç aldığım kamerayı ondan sonra pek elimden bıraktığım söylenemez. Lise ve üniversite yıllarında gittikçe ivme kazanan fotoğraf merakım önce mimarı fotoğrafa sonrasında ise Link Multimedya bünyesinde multivizyon ve tanıtım fotoğrafına dönüştü. İlk sergimi 70li yıllarda Beyoğlu Şehir Galerisinde açtım. O zamanın Beyoğlu’nda sergi açmak çok heyecan vericiydi. Son sergim ise Toronto’da Art Square Gallery’deydi. Tabii arada birçok karma sergide de fotoğraflarım sergilendi.
Profesyonel fotoğraf yıllar içinde belgesel yapımlarına da dönüştü. THY için 50ye yakın belgesel yaptıktan sonra 2009da yaptığım Nefes belgeseli 2009 yılında Antalya’da Altın Portakal kazandı.
Son dönem daha çok poloroid ve reflectera ismini verdiğim fotoğraf serilerine ağırlık veriyorum. Bunların örneklerini de web sitemde bulabilirsiniz.
Fotoğraf benim için bir yaşam tarzı. Kamerayı gözüme kaldırıp deklanşöre basmak ve sonra onları bilgisayarda edit etmek vazgeçemiyeceğim bir tutku.

Bir Ömür Beraberliği

Senkronize yaşamlar

Yıllar boyunca aynı ülkeleri, aynı şehirleri, aynı sergi ve müzeleri gezebilmek ve bunları paylaşabilmek çok özel bir durum gerçekten. Bir şey yaratırken yanında bunu tartışabileceğin birisinin olması çok özel bir durum.
Biz şanslıydık kırk seneye yaklaşan beraberliğimizde her vitrini, her sokağı, her şehri birlikte paylaştık. Sıradışı güzellikler karşısında iyi ki birlikte gördük dedik. Bunları da sonucunda üretimlerimize yansıtmaya çalıştık. Yıllar sonra sizlerle paylaşmanın mutluluğunu da birlikte yaşıyoruz. Sevgilerimizle…

Birollar